План роботи ММО на 2018-2019н.р.



                                                                           Затверджено
                                                                                                засідання методичної ради
                                                                                                    методичного кабінету відділу 
                                                                                                  освіти виконавчого комітету
                                                                                                   Новоукраїнської міської ради
                                                                           протокол № 1
                                                                                                   від 28 серпня 2018 року



План
роботи міського методичного об’єднання
вчителів початкових класів
Новоукраїнської міської ради
 на 2018-2019н.р.







Голови  ММО:
                                                        Бортяна С. В., учитель початкових класів
Новоукраїнського НВК «ЗШ І ст. з поглибленим
вивченням англійської мови – гімназія «Лідер »,    
Пойченко О. М., учитель початкових класів
Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст № 4




            
м. Новоукраїнка
2018р.




Аналіз роботи ММО за 2017-2018н.р.
Сучасній школі сьогодні потрібний учитель, який міг би оновлювати, удосконалювати зміст своєї діяльності. Впоратися з цим завданням можна тільки за умови добре організованої і спланованої роботи міського та шкільних методоб’єднань, так як в системі роботи методоб’єднання одним з провідних напрямів його діяльності є підвищення педагогічної майстерності вчителя без відриву від основного місця роботи. Удосконалення професійної майстерності вчителя є одночасно й серйозним поштовхом до самоосвіти.
         У 2017- 2018 навчальному році  робота міського методичного об’єднання вчителів початкових класів  була спрямована на реалізацію державної освітньої політики, визначеною  чинним законодавством про освіту. Аналіз діяльності методичного об’єднання засвідчує, що вчителі початкових класів у цілому забезпечують реалізацію єдиної державної політики в галузі освіти.
Члени методичного об’єднання вчителів початкових класів у 2017-2018 навчальному році працювали над проблемою: «Створення умов для розвитку ключових компетентностей учнів  молодшого шкільного віку через упровадження інноваційних освітніх технологій».
Робота методичного об’єднання велася за напрямками:
Ø моніторинг якості навчання  школярів;
Ø визначення показників, що характеризують творчий потенціал особистості;
Ø впровадження ІКТ, активізація самостійної роботи школярів;
Ø формування позитивної мотивації навчання ;
Ø зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров’я учнів;
Ø запровадження  здоров’язберігаючих  технологій освітнього процесу;
Ø комплексне впровадження інноваційних педагогічних технологій розвитку ключових компетентностей учнів;
Ø зростання прагнення до самовдосконалення, самоосвіти та самореалізації;
Ø  включення в систему науково-дослідної роботи;
Ø накопичення передового педагогічного досвіду, який може бути запровадженим у масову практику;
Ø підвищення науково-методичної підготовки, удосконалення педагогічної майстерності, враховуючи індивідуальні здібності та нахили учнів, взаємозв’язок  вивчення рідної мови, математики та інших предметів з розвитком мовленнєвих і пізнавальних умінь та формування національної самобутності і духовності школярів, виховання учня - творця відповідно до потреб та запитів суспільства;
Ø систематичне проведення  індивідуальної роботи з обдарованими учнями;
Ø спрямування роботи педагогів на всебічний розвиток юної особистості, вдосконалення методичної культури кожного педагога, використання його потенційних творчих можливостей, інноваційної діяльності.
Основні форми роботи:
Ø створення «банку інформації»;
Ø планування роботи творчих груп;
Ø  діагностика рівня готовності учителів до роботи над проблемою;
Ø організація роботи психолого-педагогічних семінарів з проблеми;
Ø  проведення науково-практичних конференцій, проблемних семінарів, педагогічних читань ;
Ø поповнення  «банку ідей»педагогічної творчості вчителів;
Ø проведенняпредметних тижнів, олімпіад з математики, рідної мови.
Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів показав, що підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання предметів, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання та виховання дітей, а головне - на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Для підвищення рівня ефективності сучасного уроку вчителі широко впроваджують у практику своєї роботи елементи педагогічного досвіду своїх шкільних колег, педагогів міста, області, країни. Вони використовують інноваційні технології навчання для формування та розвитку ключових компетентностей як інтегрованого результату навчальної діяльності.
Протягом навчального року відбулися постійно діючі семінари:
учителів перших класів на тему: «Формування комунікативної компетентності першокласників, шляхом опанування основних видів мовленнєвої діяльності та набуття соціального досвіду. Адаптація учнів перших класів.» (Новоукраїнська ЗШ І-ІІІст. №4, учителі Пойченко О.М., Сірик Ю.М., вихователі ДНЗ ); «Формування читацької компетентності молодшого школяра в умовах  впровадження нового Державного  стандарту» (Марянопільський НВК, учитель Тітенко Н. В.);
учителів других класів на тему: «Використання інноваційних технологій на уроках у початкових класах» (Новоукраїнська ЗШ І-ІІ ст. №3, учителі Скороход О.М., Троянська Н. Г.); «Продуктивний урок – основна організаційнаформа розвитку творчості учнів» (Воронівська ЗШ І-ІІ ст., учительАрсірій Г. М.);
учителів третіх класів на тему: «Розвиток пізнавального інтересу учнів початкової школи на принципах життєвої компетенції через інтерактивні методи навчання та виховання» (Новоукраїнська ЗШ І-ІІст. №1, учитель Кошель Н.В.); «Здоровязбережувальні компетентності на уроках у початковій школі» (Новоукраїнський НВК «ЗШ І ст. з поглибленим  вивченням англійської мови – гімназія «Лідер», учителі Залізняк А.С., Ващенко Р.М.);
учителів четвертих класів на тему: «Компетентнісно орієнтований підхід до розвитку творчих здібностей  молодших школярів» (Новоукраїнський  НВК №8, учителі Мошнягул О.І., Жосан О. І.).
Учителі початкових класів успішно пройшли навчання за курсами
 «Вчимося жити разом», «Основи здоров
'язбережної компетентності» та отримали сертифікати.  Пойченко О.М. провела з учасниками тренінг «Вчимося жити разом», ознайомила з програмою даного курсу.
Протягом ІІ семестру начального року вчителі початкових класів пройшли навчання на платформі EdEra «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», отримали сертифікати.
Члени міського методичного об’єднання були активними учасниками (не)конференцій, які проходили в громаді: Перша міська серпнева (не)конференція EdCamp з проблеми «Наступнісь початкової та базової школи» (22.08.2017р.), Регіональна (не)конференція для шкільних педагогів міні-EdCemp NOVOUKRAJINKA за темою «Нова українська школа в Новоукраїнці: компетентнісний підхід до навчання» (24.03.2018р.).  Пойченко О.М., Бортяна С.В. були спікерами на цих заходах.
Учителі початкових класів підвищували рівень кваліфікації на курсах КОІППО, слухали вебінари на різні теми, друкували свої методичні доробки в мережі інтернет та педагогічній пресі. Відповідно до графіку учителі  Залізняк А.С., Голуб Н.Ф., Жосан О.А., Кошель Н.В., Лунгол І.В., Мошнягул О.І., Петренко Н.В., троянська Н.Г. пройшли педагогічну атестацію. (Додаток)
Пойченко О.М. та Бортяна С.В. були учасниками  обласного педагогічного марафону «Штрихи до портрета В. О. Сухомлинського» і презентували свій досвід на тему «Творче впровадження педагогічних ідей В. Сухомлинського в умовах креативної освіти» (жовтень 2017р.).
Учні 3 –х, 4-х  класів були активними учасниками олімпіади з математики та конкурсу з української мови імені П. Яцика.
У громаді були проведені перші батьківські збори для батьків майбутніх першокласників. Голови ММО Пойченко О.М., Бортяна С.В. практично ознайомили батьків із формами та методами роботи з дітьми у НУШ.
Протягом наступного начального року ММО учителів початкових класів продовжить роботу над проблемою «Створення умов для розвитку ключових компетентностей учнів  молодшого шкільного віку через упровадження інноваційних освітніх технологій».
Освіта ХХІ століття - освіта для людини. Її «розвиваюча культуро-творча домінанта» визначена в Концепції загальної середньої освіти. Ця ідея підкреслюється і в Національній доктрині розвитку освіти України ХХІ ст.
Чи будуть втілені ці інноваційні документи у життя, чи залишаться вони міфами реформи, залежить від багатьох чинників об’єктивного й суб’єктивного характеру. Насамперед  усе залежить від нас, освітян, а також від батьків і, звичайно ж, від нової генерації - учнів, яких ми сьогодні навчаємо,виховуємо.




ПРОБЛЕМА МІСЬКОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

Створення умов для розвитку ключових компетентностей
 учнів  молодшого шкільного віку через упровадження
інноваційних освітніх технологій

МЕТА: Забезпечити  становлення  творчої  особистості учня, її  інтелектуальний, соціальний  фізичний розвиток,  впровадження  нового Державного стандарту початкової освіти, організацію освітньої діяльності відповідно Концепції Нової української школи; систематизувати та поглибити роботу з молодими та досвідченими вчителями; працювати над підвищенням фахової майстерності педагогів; запроваджувати інноваційні технології освіти для розвитку ключових компетентностей учнів.

 НАПРЯМКИ РОБОТИ:
Ø комплексне впровадження інноваційних педагогічних технологій розвитку ключових компетентностей учнів;
Ø активне впровадження інтегрованого навчання;
Ø впровадження ІКТ, активізація самостійної роботи школярів;
Ø формування позитивної мотивації навчання ;
Ø зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров’я учнів;
Ø запровадження  здоров’язберігаючих  технологій освітнього процесу;
Ø зростання прагнення до самовдосконалення, самоосвіти та самореалізації;
Ø  включення в систему науково-дослідної роботи;
Ø накопичення передового педагогічного досвіду, який може бути запровадженим у масову практику;
Ø підвищення науково-методичної підготовки, удосконалення педагогічної майстерності, враховуючи індивідуальні здібності та нахили учнів, взаємозв’язок  вивчення рідної мови, математики та інших предметів з розвитком мовленнєвих і пізнавальних умінь та формування національної самобутності і духовності школярів, виховання учня - творця відповідно до потреб та запитів суспільства;
Ø спрямування роботи педагогів на всебічний розвиток юної особистості, вдосконалення методичної культури кожного педагога, використання його потенційних творчих можливостей, інноваційної діяльності;
Ø  систематичне проведення  індивідуальної роботи з обдарованими учнями;
Ø створення освітнього простору відповідно до Концепції Нової української школи.

ОСНОВНІ ФОРМИ РОБОТИ ВЧИТЕЛІВ:
ü  діагностика рівня готовності учителів до роботи над проблемою;
ü  організація роботи психолого-педагогічних семінарів з проблеми;
ü  поповнення  «банку ідей» педагогічної творчості вчителів;
ü  самоосвітня діяльність учителів;
ü  проведення  предметних тижнів, олімпіад з математики, конкурсу з української мови імені П. Яцика.                
                                                   
Тематика засідань
І засідання 
Друга міська серпнева (не) конференція EdCamp
"Перші кроки новоїукраїнської школи
в Новоукраїнській ОТГ"

Дата проведення – 28.08.2018.
Місце проведення - Новоукраїнська ЗШ І-ІІІст. №4
Учасники –  учителі початкових класів.       

№ з/п

Назва заходу

Відповідальний
1.
Реєстрація
К. Заболотна
М. Онищенко
2.
Ранкова зустріч

О. Бабій
3.
Відеопривітання від команди EdCampUkraine

4.
Вітальне слово начальника міського відділу освіти Новоукраїнської ОТГ «Організація освітнього процесу в початковій школі. Реалізація концепції «Нова українська школа»

Т. Стратонова

5.
Універсальність освіти – вимога сьогодення (діти з особливими освітніми потребами)

Хівренко С.М.
6.
Нормативні документи щодо організації освітнього процесу в початковій школі у 2018-2019 н.р.

С. Бондаренко
7.
Знайомство зі спікерами
Спікери
8.
Кава - брейк

9.
Експертна сесія


-          Позитивне навчання в початковій школі
А. Лисенко

-          Танцювальні ритми на уроках у початковій школі
Л. Коновалова

-          Нейробіка
О. Пойченко

-          Методика «Шість цеглинок»
С. Бортяна
10.
Моделювання освітнього середовища в початковій школі:
-          створення груп;
-          моделювання освітнього середовища;
-          представлення проекту.

Учителі початкових класів
11.
Виставка «Пропоную прочитати…» цікава незвичайна література.
Н. Фулга
12.
Учительська сесія: «Обговорення актуальних питань викладання предметів в початкових класах»
О. Пойченко
С. Бортяна
13.
Підсумок «Вчитель: персона і професіонал.»
С. Хівренко
     Завдання членам ММО:
Опрацювати:
1. Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в початкових класах на 2018-2019н.р.
2.Інструктивно-методичні листи, програми, підручники, зошити та посібники для початкової школи. 

ІІ засідання 
ТемаІнтегрований урок в початковій школі 
Дата проведення – 24.10.2018, початок о 9.00.
Місце проведення – Новоукраїнська загальноосвітня
                                      школа І-ІІІ ступенів № 6
Учасники учителі 2-х класів


з/п

Зміст роботи

Відповідальний

1

Інтегрований урок в процесіорганізаціїпізнавальноїдіяльностідругокласників.
Кошель О.С.,
учитель початкових класів Новоукраїнської загальноосвітньої школи
 І-ІІІ ступенів № 6

2

Ігровівправи для формуваннялогічногомислення на уроках математики.
Каспич А.В.,
учитель початкових класів Філії "Загальноосвітня школа № 1" Новоукраїнської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 6

3

Про участь учнів 4-х класів в олімпіаді з математики, учнів 3-4-х  у конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.

Пойченко О.М.,
голова ММО
учителів початкових класів

4

Огляд науково-методичної літератури

Бортяна С. В.,
голова ММО учителів початкових класів


ІІІ засідання
Тема. Компетентнісний підхід у навчанні та вихованні молодших школярів
Дата проведення – 14.11.2018,  початок о 9.00.
Місце проведення – Новоукраїнський навчально-виховний комплекс № 8
                                      "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний
                                      навчальний заклад"
Учасники – учителі 4-х класів

п/п

Зміст роботи

Відповідальний

1

Використання опорних схем з метою розвитку мовленнєвої компетентності учнів на уроках української мови.
Бабій О.І.,
учитель початкових класів Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад"

2

Продуктивне навчання у системі формування предметних компетентностей здобувачів освіти в початковій школі.
Іващенко А. В.
учитель початкових класів
Мар'янопільської філії Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад"

3

Ще раз про особливості оцінювання учнів
4 класів.

Пойченко О.М., Бортяна С. В.,
голови ММО
учителів початкових класів
  
ІV засідання
Тема.  Нові методики викладання у 1 класі НУШ.
Дата проведення – 01.02.2019, початок о 9.00.
Місце проведення – Філія "Загальноосвітня школа № 3" Новоукраїнської
                                      загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6
Учасники учителі 1 -х класів

з/п

Зміст роботи

Відповідальний

1

Розвиток мовленнєвої діяльності
молодших школярів

Кириченко Л.В.,
учитель початкових класів Новоукраїнської
загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4

2

Вплив ігрового навчання на процесс формування
у  школярів досвіду пошукової діяльності, формування знань, умінь і навичок
Новак Н. П.,
учитель початкових класів Філії "Загальноосвітня школа № 3" Новоукраїнської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 6


3

Формування комунікативної компетентності першокласників: інтегрований підхід.
Бортяна С.В., учитель початкових класів Новоукраїнського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа
І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови – гімназія "Лідер"

4

Просто знати свій предмет вже недостатньо! Які навички обов'язково повинні бути у вчителя майбутнього?

Пойченко О.М.,
голова ММО учителів початкових класів

V засідання
Тема.  Використання ігрових прийомів в освітній роботі
Дата проведення – 20.02.2019р.,  початок о 9.00.
Місце проведення Новоукраїнський комунальний дошкільний навчальний    
                                     заклад №5 "Берізка"
Учасники –  вихователі ГПД, учителі 1-х класів

з/п

Зміст роботи

Відповідальний

1

Використання ігрових прийомів в освітній роботі

Кулик В.М.,
методист Новоукраїнського комунального дошкільного навчального закладу № 5 «Берізка»
2
Методика «Лялька – персона»
ІщенкоТ.М.,
вихователь Новоукраїнського комунального дошкільного навчального закладу № 5 «Берізка»
3
Методика кольорового читання «Читання з конвертів»
Бортяна С.В., учитель початкових класів Новоукраїнського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа
І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови – гімназія "Лідер"
4
Виховання морально – етичних цінностей учнів, використовуючи інноваційні технології
Падурська В.М.,
вихователь ГПД
Новоукраїнської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 6



VІ засідання
Тема.  Використання сучасного програмного забезпечення та ІКТ-технологій на
уроках в початкових класах
Дата проведення – 27.03.2019р.,  початок о 9.00.
Місце проведення Новоукраїнський навчально-виховний комплекс
                                      "Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим
                                       вивченням англійської мови – гімназія "Лідер"
Учасники –  учителі  3-х, 4-х класів

з/п

Зміст роботи

Відповідальний

1

Формування пізнавальної активності учнів на уроці шляхом впровадження інтерактивних технологій

Залужна Ю. В.,
учитель початкових класів Новоукраїнського НВК – гімназії «Лідер»

2

Хмарні сервіси у роботі вчителя початкових класів

Таровик О.І.,
голова ММО учителів інфоматики

3

Інструктивно-методичні рекомендації, щодо проведення ДПА в 4-х класах

Пойченко О. М.,
Бортяна С.В.
голови ММО учителів початкових класів
  
VІІ засідання
ТемаПідсумок роботи за  2018-2098 н. р.
Дата проведення – 26.04.2019р., 14.00
Місце проведення – Новоукраїнський навчально-виховний комплекс
                                      "Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим
                                       вивченням англійської мови – гімназія "Лідер"
Учасники –  голови ШМО учителів початкових класів


з/п

Зміст роботи

Відповідальний

1

Аналіз роботи ММО за  2018 – 2019н.р.
Бортяна С. В.,
голова ММО учителів початкових класів

2

Про результати анкетування членів ММО
Пойченко О.М.,
голова ММО учителів початкових класів

3

Про основні напрямки  роботи ММО
у 2019 – 2020н.р.
Бортяна С. В.,
голова ММО учителів початкових класів

Немає коментарів:

Дописати коментар